top of page

Plácido Domingo blahopřál Giovannimu

October 29, 2017

Reklama v ulicích a mediální zájem už dlouhou provázejí Domingovo vystoupení na scéně Stavovského divadla. Všestranný tenorista (na sklonku kariéry začal experimentoval i s barytonovým fachem, jemuž se dnes věnuje již výlučně), který skutečně hýbal a stále hýbe dějinami hudebního divadla, nastudoval doposud na 150 rolí a ani ve svých, maestro promine, 76 letech vůbec nevypadá, že by pomýšlel na odpočinek. Snad je škoda, že v jeho repertoáru téměř nenalézáme slovanskou a už vůbec ne českou operu, to mu ale náš divák jistě rád odpustí.

Kritické teze Josefa Hermana: Don Giovanni a Plácido Domingo

October 29, 2017

K 230. výročí prvního uvedení Dona Giovanniho ve Stavovském divadle dirigoval Plácido Domingo dvě představení této proslulé opery W. A. Mozarta (27. a 29. října - druhé datum je ono jubilejní).

Plácido Domingo se snesl jako antický bůh.

October 29, 2017

Čeho vlastně bylo svědkem publikum, které přišlo do Stavovského divadla na Dona Giovanniho pod taktovkou Plácida Dominga?

Jak si Plácido Domingo splnil sen

October 29, 2017

Když před pěti lety operní pěvec Plácido Domingo navštívil pražské Stavovské divadlo, zatoužil dirigovat v něm Dona Giovanniho, jenž tam měl pod Mozartovou taktovkou premiéru v říjnu 1787. Vznikl spolek Domingo-Mozart-Prague a za podpory sponzorů, ministra kultury, pražského magistrátu i dalších veřejných financí si maestro sen splnil. 

Domingo bude v Praze dirigovat "Operu oper" v přímém přenosu

October 28, 2017

Národní divadlo uvede v neděli večer na své piazettě přímý přenos opery Don Giovanni, kterou bude ve Stavovském divadle dirigovat pěvec Plácido Domingo. Cílem projektu je připomenout, že premiéra díla se uskutečnila na den přesně před 230 lety, kdy ji v Praze uvedl její autor, Wolfgang Amadeus Mozart.

Domingo bude v Praze dirigovat Dona Giovanniho v přímém přenosu

October 28, 2017

Národní divadlo uvede dnes večer na své piazettě přímý přenos opery Don Giovanni, kterou bude ve Stavovském divadle dirigovat pěvec Plácido Domingo. Cílem projektu je připomenout, že premiéra díla se uskutečnila na den přesně před 230 lety, kdy ji v Praze uvedl její autor, Wolfgang Amadeus Mozart.

Stavovské divadlo aplaudovalo Plácidu Domingovi, dirigovat Dona Giovanniho přijel v kočáře

October 27, 2017

Uvedení Mozartovy opery Don Giovani pod taktovkou Plácida Dominga vyvrcholilo potleskem vestoje.

Slavný pěvec představení pojal jako poctu Praze.
Tři české sólisty Domingo vybral na pražském lednovém konkurzu.

O čem je tato položka? Co ji činí zajímavou? Napište poutavý popis a získejte pozornost publika...

Pražané Domingovi rozumějí

October 27, 2017

Pompézní komerční projekty spojené s vystoupením velké osobnosti světové kulturní scény mohou při svém oznámení snadno vyvolávat určitou nedůvěru. Podobně tomu mohlo být při oznámení dvou slavnostních provedení Mozartova Dona Giovanniho ve Stavovském divadle pod taktovkou Plácida Dominga u příležitosti 230. výroční světové premiéry tohoto díla (ve zrekonstruované inscenaci Václava Kašlíka a Josefa Svobody).

Plácido Domingo: Giovanni 230

O čem Dvě představení Dona Giovanniho dirigovaná ve Stavovském divadle byla pro Plácida Dominga splněním snu. Být s ním přítomen takovému okamžiku je samozřejmě nezapomenutelné: vždyť v případě tohoto tenoristy – a také barytonisty, dirigenta a manažera – jde bezesporu o největší žijící osobnost světové opery. Mozartovo dramma giocoso zůstává ve vzpomínce na páteční večer až na druhém místě. Dramatičnosti i komice přece jen trochu chyběla ta nejvyšší elektrizující jedinečnost.

Don Giovanni pod taktovkou Plácida Dominga dnes ve Stavovském divadle

January 01, 2020

V 19 hodin se ve Stavovském divadle odehraje první ze dvou představení opery Don Giovanni pod taktovkou legendárního operního pěvce a dirigenta Plácida Dominga.

Pěvec Plácido Domingo bude dirigovat Mozartovu operu

October 26, 2017

Slavný pěvec Plácido Domingo bude ve Stavovském divadle v Praze dirigovat jevištní inscenaci opery Don Giovanni. Domingo tak vystoupí na stejném místě, kde dirigoval světovou premiéru Dona Giovanniho autor Wolfgang Amadeus Mozart. Druhé představení se uskuteční 29. října. Nedělní inscenaci uvede Národní divadlo v přímém přenosu na piazzettě na Havlově náměstí.

Ve Stavovském divadle dnes bude Domingo dirigovat Dona Giovanniho

October 26, 2017

Praha - Zaplněné hlediště Stavovského divadla dnes večer vestoje aplaudovalo pěvci Plácidovi Domingovi, který do Prahy přijel dirigovat operu Don Giovanni. Světová premiéra díla Wolfganga Amadea Mozarta se konala na stejném místě před 230 lety. V mezinárodním obsazení dnešního představení se zaskvěla česká sopranistka Kateřina Kněžíková v roli zhrzené Giovanniho milenky Elviry.

Maestro Plácido Domingo si četl v poznámkách samotného Mozarta. V rukou měl partituru, ze které Mozart dirigoval premiéru Dona Giovanniho

October 25, 2017

Je tomu již 230 let co samotný Mozart dirigoval v Praze světovou premiéru opery Don Giovanni. Operní pěvec a dirigent Maestro Plácido Domingo pak na základě tohoto výročí přichází do Prahy s unikátním projektem. 27. a 29. října bude ve Stavovském divadle dirigovat koncertní uvedení právě Mozartova Dona Giovanniho.

Operní legenda Plácido Domingo v Praze: Dostal do rukou originál partitury opery Don Giovanni z roku 1787

October 25, 2017

Žijící světová legenda operního světa Plácido Domingo bude už 27. a 29. října dirigovat ve Stavovském divadle slavnostní představení opery Don Giovanni, které se koná při příležitosti 230. výročí, kdy měla tato opera v Praze svou premiéru. Při té příležitosti měl maestro možnost si na tiskové konferenci prohlédnout originál partitury opery z roku 1787, kterou Wolfgang Amadeus Mozart sám napsal. Dokument má nevyčíslitelnou hodnotu.

Už zítra bude Domingo dirigovat v Praze

October 25, 2017

Provedení inscenace bude v neděli 29.10. přenášeno živě ze Stavovského divadla na náměstí Václava Havla. Vstup na náměstí Václava Havla je volný. Přijďte od 18:45 k Národnímu divadlu strávit příjemný večer ve společnosti geniální hudby Wolfganga Amadea Mozarta s prvotřídním pěveckým obsazením. Projekci představení, které je jinak již dlouho beznadějně vyprodáno, doplní doprovodný program a nebude chybět ani možnost občerstvení.

Národní divadlo: Slavnostní provedení opery Don Giovanni pod taktovkou Plácida Dominga již tento pátek

October 24, 2017

Přípravy na operní událost letošního podzimu vrcholí: již tento pátek se ve Stavovském divadle odehraje první ze dvou představení opery Don Giovanni pod taktovkou slavného operního pěvce a dirigenta Maestra Plácida Dominga. je tato položka? Co ji činí zajímavou? Napište poutavý popis a získejte pozornost publika...

Plácido Domingo ve Stavovském divadle, s originální partiturou Dona Giovanniho

October 26, 2017

Dojatý Plácido Domingo si dnes na setkání se zástupci médií prohlédl originál partitury opery Don Giovanni z roku 1787, kterou bude 27. a 29. října dirigovat ve Stavovském divadle. Spolu s ním viděli notový záznam nevyčíslitelné hodnoty, ze kterého dirigoval světovou premiéru Dona Giovanniho v Praze přímo Wolfgang Amadeus Mozart, také představitel titulní role Simone Alberghini a sopranistka Kateřina Kněžíková, představitelka Elvíry. tato položka? Co ji činí zajímavou? Napište poutavý popis a získejte pozornost publika...

Domingův Giovanni se bude vysílat živě na náměstí Václava Havla

October 24, 2017

V pátek 27. října se ve Stavovském divadle odehraje první ze dvou představení opery Don Giovanni pod taktovkou Plácida Dominga. Završí tak několikaleté přípravy projektu, jež má za cíl připomenout 230. výročí světové premiéry této „opery oper“, kterou tehdy na den přesně ve Stavovském divadle dirigoval Wolfgang Amadeus Mozart. Jediná repríza mimořádného uvedení inscenace, jež se připravuje ve spolupráci s Národním divadlem v Praze, se koná na stejném místě tuto neděli. Repríza bude zároveň přenášena živě ze Stavovského divadla na náměstí Václava Havla.

Domingo si v Praze prohlédl originál partitury opery Don Giovanni

October 24, 2017

Praha - Dojatý pěvec Plácido Domingo si na setkání s novináři prohlédl originál partitury opery Don Giovanni z roku 1787, kterou bude 27. a 29. října dirigovat ve Stavovském divadle. Spolu s ním viděli notový záznam nevyčíslitelné hodnoty, ze kterého dirigoval světovou premiéru Dona Giovanniho v Praze přímo Wolfgang Amadeus Mozart, také představitel titulní role Simone Alberghini a pěvkyně Kateřina Kněžíková

Giovanni pod taktovkou Plácida Dominga v Praze a jeho hlavní dva protagonisté

October 26, 2017

Už jen týden dělí Prahu od dvou mimořádných představení Mozartova Dona Giovanniho. 27. a 29. října bude operu ve Stavovském divadle v Praze v čele orchestru Národního divadla dirigovat Plácido Domingo. Speciální večery se uskuteční u příležitosti 230. výročí premiéry Dona Giovanniho, základem pro vytvoření scénické koncepce je využití scény vytvořené pro tuto operu v dílně předního českého scénografa Josefa Svobody a kostýmů Theodora Pištěka, pod režií je podepsán Jiří Nekvasil. Plácido Domingo už Giovanniho dirigoval ve Washingtonu či v newyorské Metropolitní opeře. Do sólových rolí nadcházejícího pražského provedení obsadil vítěze svojí prestižní operní soutěže Operalia, pro tři role pak Domingo vybral české pěvce. Přinášíme rozhovory s představitelem titulní role, italským basbarytonistou Simonem Alberghinim, a s rumunským basistou Adrianem Sâmpetreanem, který se v Praze ujme úlohy Leporella.? Co ji činí zajímavou? Napište poutavý popis a získejte pozornost publika...

Praha má úžasnou hudební historii, říká Plácido Domingo

October 17, 2017

Plácido Domingo oceňuje bohatou hudební historii Prahy. Před dvěma uvedeními Mozartovy opery Don Giovanni ve Stavovském divadle se diví, proč pozvání do Česka nedostával častěji. Pořadatelé obou pražských večerů však vědí, jak těžké je získat Domingovu přízeň.

Přijíždí Plácido Domingo. Pracovitosti neodvykl, zanechal stopu ve všech koutech klasické hudby

January 22, 2017

Plácido Domingo přivykl pracovitosti v raném věku a vydržela mu dodnes. Než bude v Praze dirigovat Dona Giovanniho, čekají ho závazky v Mexiku, Texasu i Los Angeles. Protagonistu Mozartovy opery pěvec odsuzuje, víc ho prý zajímá hudba, a proto raději diriguje.o položka? Co ji činí zajímavou? Napište poutavý popis a získejte pozornost publika...

Dvě stě třicet let Donem Giovannim. Mozartova opera přežila napoleonské války, napoprvé musela znít zvláštně

October 17, 2017

Praha si připomíná 230. výročí Mozartovy opery Don Giovanni.
Dílo se po celou tu dobu intenzivně hrálo, což se o ostatních Mozartových operách říct nedá.
Don Giovanni se neztratil ani ve hřmotu napoleonských válek, za nimiž kráčela velká francouzská opera a romantismus.AO čem je tato položka? Co ji činí zajímavou? Napište poutavý popis a získejte pozornost publika...

Operní událost podzimu se blíží

October 11, 2017

Stavovské divadlo v Praze zažije 27. a 29. října vskutku neobyčejnou událost. Výročí světové premiéry opery Don Giovanni přijede v inscenaci pořádané ve spolupráci s Národním divadlem v Praze uvést proslulý Plácido Domingo. Ten se tentokrát zhostí role dirigenta, jako sólisté se objeví špičkoví čeští i zahraniční pěvci: Irina Lungu, Julia Novikova, Simone Alberghini či Kateřina Kněžíková. Stane se tak přesně 230 let na den od premiéry „opery oper“, kterou na stejném místě tehdy dirigoval sám autor hudby Wolfgang Amadeus Mozart.ovské divadlo v Praze zažije 27. a 29. října vskutku neobyčejnou událost. Výročí světové premiéry opery Don Giovanni přijede v inscenaci pořádané ve spolupráci s Národním divadlem v Praze uvést proslulý Plácido Domingo. Ten se tentokrát zhostí role dirigenta, jako sólisté se objeví špičkoví čeští i zahraniční pěvci: Irina Lungu, Julia Novikova, Simone Alberghini či Kateřina Kněžíková. Stane se tak přesně 230 let na den od premiéry „opery oper“, kterou na stejném místě tehdy dirigoval sám autor hudby Wolfgang Amadeus Mozart.O čem je tato položka? Co ji činí zajímavou? Napište poutavý popis a získejte pozornost publika...

Don Giovanni oslaví 230 let od premiéry pod taktovkou Plácida Dominga

October 10, 2017

Stavovské divadlo v Praze zažije 27. a 29. října vskutku neobyčejnou událost. Výročí světové premiéry opery Don Giovanni přijede v inscenaci pořádané ve spolupráci s Národním divadlem v Praze uvést proslulý Plácido Domingo. Ten se tentokrát zhostí role dirigenta, jako sólisté se objeví špičkoví čeští i zahraniční pěvci: Irina Lungu, Julia Novikova, Simone Alberghini či Kateřina Kněžíková. Stane se tak přesně 230 let na den od premiéry „opery oper“, kterou na stejném místě tehdy dirigoval sám autor hudby Wolfgang Amadeus Mozart.

Plácido Domingo v Praze

September 17, 2017

Hosty aktuální dílu pořadu Hudba v miléniu jsem dva špičkoví čeští pěvci, kteří se podílejí na projektu 230. výročí světové premiéry opery Don Giovanni, Kateřina Kněžíková, Jan Šťáva. Pozvání přijal i finalista slavné soutěže Operalia Boris Prýgl. Při natáčení pořadu jsme se setkali i se zástupci spolupořadatelů Radkem Hrabětem a Gabrielou Boháčovou.

Reklama na Prahu podle Plácida Dominga: Jak se připravuje Don Giovanni ve Stavovském divadle

July 20, 2017

Poctu Mozartovi chce vzdát tam, kde byl před 230 lety uveden Don Giovanni: na scéně Stavovského divadla.

Slavný španělský tenor Plácido Domingo ale nezazpívá, chopí se dirigentské taktovky.

"Myslím, že Mozart a Da Ponte to napsali správně: je dobře, že Dona Giovanniho na konci potrestali," říká.

O čem je tato položka? Co ji činí zajímavou? Napište poutavý popis a získejte pozornost publika...

Domingo na skok v Praze

January 01, 2020

V úterý 13. 6. 2017 navštívil nakrátko Prahu Plácido Domingo. Na setkání s novináři v Mozartově salonku Stavovského divadla v Praze krátce pohovořil o plánovaném říjnovém provedení Dona Giovanniho, které bude v Praze dirigovat u příležitosti 230. výročí od premiéry.

Domingo chce Donem Giovannim upozornit na kulturnost Prahy

January 28, 2017

Slavný operní pěvec a dirigent Plácido Domingo v neděli v Praze zahájil propagaci koncertní vzpomínky na světovou premiéru Mozartovy opery Don Giovanni. V metropoli se představí 27. a 29. října ve Stavovském divadle jako dirigent koncertního uvedení slavné opery. Na stejném místě měl Don Giovanni před 230 lety světovou premiéru. Projektu se zúčastní také čeští pěvci a pěvkyně.

Operní pěvec Domingo představí v Praze poloscénické uvedení Dona Giovanniho

January 20, 2017

Slavný operní pěvec a dirigent Plácido Domingo dnes v Praze zahájil propagaci koncertní vzpomínky na světovou premiéru Mozartovy opery Don Giovanni. V metropoli se představí 27. a 29. října ve Stavovském divadle jako dirigent koncertního uvedení slavné opery. Na stejném místě měl Don Giovanni před 230 lety světovou premiéru.

Plácido Domingo počne v Praze "dítě", chystá výroční nastudování Dona Giovanniho

January 28, 2017

Proslulý španělský tenorista a dirigent Plácido Domingo přijel do Prahy, kde začal s výběrem českých pěvců pro výjimečné představení Mozartovy opery Don Giovanni, které bude 27. a 28. října dirigovat při příležitosti 230. výročí premiéry díla ve Stavovském divadle. Šestasedmdesátiletý umělec přiblížil výjimečný projekt, na kterém spolupracuje s Národním divadlem.

Plácido Domingo v Praze "počne" dítě. Chystá Dona Giovanniho

January 01, 2020

Slavný operní pěvec a dirigent Plácido Domingo v Praze zahájil propagaci koncertní vzpomínky na světovou premiéru Mozartovy opery Don Giovanni. V metropoli se představí 27. a 29. října ve Stavovském divadle jako dirigent koncertního uvedení slavné opery. Na stejném místě měl Don Giovanni před 230 lety světovou premiéru. Projektu se zúčastní také čeští pěvci a pěvkyně.

Domingo Mozart Prague 2017

January 22, 2017

Unikátní projekt a příležitost pro propagaci České republiky v globálním kontextu!

Maestro Plácido Domingo, jedna z největších žijících osobností světa vážné hudby z vlastní vůle iniciuje divadelní představení a vytváří tak platformu pro propagaci ČR, Prahy a Stavovského divadla v souvislosti s W. A. Mozartem a dalšími historickými konsekvencemi....

Plácido Domingo přijede v říjnu do Prahy zadirigovat si Giovanniho ve Stavovském k 230. výročí premiéry

January 22, 2017

Světově uznávaný operní pěvec a dirigent Plácido Domingo bude 27. a 29. října ve Stavovském divadle v Praze dirigovat koncertní uvedení Mozartovy opery Don Giovanni. Speciální představení se uskuteční u příležitosti 230. výročí premiéry této opery. Informovalo o tom dnes pražské Národní divadlo.

Do Česka přijede pěvec Plácido Domingo, na vyvýšeném orchestřišti bude dirigovat Dona Giovanniho

January 26, 2017

Do Prahy přijede dirigovat světoznámý operní pěvec a držitel 14 cen Grammy Plácido Domingo. V říjnu dvěma večery připomene 230. výročí pražské premiéry Mozartovy opery Don Giovanni. Půjde o koncertní uvedení, pěvci však budou v kostýmech.

1 / 1

Please reload

bottom of page