• 0-10.jpg

  Aké je byť spoluorganizátorom Operalie. Rozhovor s Gabrielou Boháčovou

  Zdroj: Denník N

  Ak si dvaja ľudia zaumienia, že jedného dňa dotiahnu do Prahy medzinárodnú spevácku súťaž Plácida Dominga Operalia, môže to spočiatku vyzerať ako veľmi trúfalý nápad. Dvojica Radek Hrabě a Gabriela Boháčová ho však doviedla až do úspešného konca.

 • aab20c34-f703-4946-ac81-c3a48023c302.jpg

  Světová soutěž Operalia Plácida Dominga oznámila vítěze

  Adriana Gonzalez (soprán, Guatemala) a Xabier Anduaga (tenor, Španělsko) se stali vítězi První ceny 27. ročníku soutěže Operalia. Maria Kataeva (mezzosoprán, Rusko) a Gihoon Kim (baryton, Jižní Korea) vyhráli Cenu publika.

 • aab20c34-f703-4946-ac81-c3a48023c302.jpg

  Hrst postřehů ze soutěže Operalia

  Zdroj: Opera Plus

  Hrst postřehů z letošního 27. ročníku pěvecké soutěže Operalia, konané v Praze.

 • F-vtzove-Operalia-2019.jpg

  KOMENTÁŘ: Domingova soutěž vyrábí hvězdnou slávu. Zbývá ji unést

  Zdroj: iDnes.cz

  Finálovým večerem v Národním divadle, který dirigoval Plácido Domingo, skončila pěvecká soutěž Operalia, jež se poprvé konala v Praze. Vidělo publikum operní hvězdy budoucnosti?

 • crop-1886202-p201907220518701_520x250.jp

  V operní pěvecké soutěži zvítězili Gonzalezová a Anduaga

  Zdroj: Týden

  V soutěži pro mladé operní pěvce Operalia, kterou založil světoznámý zpěvák Plácido Domingo, v pátek v Praze zvítězili guatemalská sopranistka Adriana Gonzalezová a španělský tenor Xabier Anduaga. Porota je vybrala z 12 finalistů, udělila také dvě druhé a dvě třetí ceny a dalších sedm cen včetně dvou cen diváků.

 • operalia1jsgdvfjgsdvhgsdvhsgcfd.jpg

  Oper(pat)alie 2019 aneb Proč je dobré mít ji v Praze

  Zdroj: Harmonie

  Pátek, 26. července, 20 hodin. Na jeviště Národního divadla se právě směstnalo všech čtyřicet účastnic a účastníků letošního ročníku mezinárodní pěvecké soutěže a společně zpívají hymnu Operalie. Samozřejmě pod taktovkou jejího zakladatele a protagonisty, Plácida Dominga. 

 • F-vtzove-Operalia-2019.jpg

  Vítězové soutěže Operalia 2019

  Zdroj: Opera Plus

  Adriana Gonzalez (soprán, Guatemala) a Xabier Anduaga (tenor, Španělsko) se stali vítězi 27. ročníku soutěže Operalia. Maria Kataeva (mezzosoprán, Rusko) a Gihoon Kim (baryton, Jižní Korea) vyhráli Cenu publika.

 • Screenshot 2019-08-21 at 14.48.13.png

  Domingova soutěž je jako pěvecká olympiáda, uvažuje Zdislava Bočková

  Zdroj: iDnes.cz

  Do pátečního finále se sice neprobojovala, přesto může být spokojená. Sopranistku Zdislavu Bočkovou jako jedinou Češku vybrali mezi čtyřicet účastníků letošní soutěže Plácida Dominga Operalia, v níž postoupila do semifinále.

 • oper3jfhbjfhbjhb.jpg

  Pražský ročník Operalie skončil, vítězné hlasy jsou z Guatemaly a Španělska

  Zdroj: Harmonie

  Sedmadvacátý ročník pěvecké soutěže Operalia, který se v minulých dnech konal v pražském Národním divadle, zná své vítěze. V pátečním finále si první cenu v ženské kategorii vyzpívala guatemalská sopranistka Adriana Gonzalez, v mužské kategorii zvítězil španělský tenorista Xabier Anduaga.

 • aab20c34-f703-4946-ac81-c3a48023c302.jpg

  V soutěži Operalia zvítězili Adriana Gonzales a Xabier Anduaga

  Vítězi světové pěvecké soutěže Operalia se stali guatemalská sopranistka Adriana Gonzalez a španělský tenorista Xabier Anduaga. Sedmadvacátý ročník soutěže, kterou od roku 1993, pokaždé v jiném městě, pořádá Plácido Domingo, se konal v pražském Národním divadle. 

 • F-vtzove-Operalia-2019.jpg

  Hlasy budoucnosti.  
  V Praze se uzavřela soutěž Operalia

  „Dámy měly úspěch s koloraturami, tenoři vsadili na Donizettiho.“

  „Při vystoupení Xabiera Anduagy se mi vracely vzpomínky na jeho slavného předchůdce Josého Carrerase.“

  „Hlasoval jsem pro nádherný soprán Guatemalky Adriany Gonzalez a skvělý baryton Gihoona Kima.“

 • 1Y3A2049.jpg

  Mladí pěvci se utkají o vítězství v Domingově operní soutěži

  Zdroj: Opera Plus

  Dvanáct mladých operních pěvců se dnes v 18:00 hodin utká v Národním divadle ve finále soutěže Operalia, kterou založil světoznámý operní pěvec a dirigent Plácido Domingo. Soutěž má za cíl objevovat nové talenty. Finalisté dnes zazpívají za doprovodu orchestru Národního divadla pod taktovkou a s průvodním slovem zakladatele soutěže. 

 • Screenshot 2019-08-21 at 14.33.09.png

  Události - finále soutěže Operalia

  Zdroj: Česká Televize

  Posledních deset operních pěvců teď bojuje v Národním divadle o vítězství v soutěži Operalia.

 • image.png

  Přímý přenos finále soutěže Operalia

  Zdroj: Česká Televize

  OPERALIA, světová operní soutěž Plácida Dominga, poprvé v historii přichází do Prahy.  V porotě zasedá deset uměleckých ředitelů nejprestižnějších operních domů, v čele se samotným Plácidem Domingem. Režie T. Šimerda

 • IMG_8718.JPG

  Rozhovor s Ladou Bočkovou

  Rozhovor s Ladou Bočkovou
  o účasti v operní soutěži Operalia
  na Classic Praha.

 • IMG_8748.focus-none.fill-660x260.jpeg

  Jediná česká zástupkyně prestižní mezinárodní operní soutěže Operalia Lada Bočková se probojovala až do semifinále. Gratulujeme !
  Vzápětí po úterním semifinálovém večeru poskytla Marku Šulcovi ve středečním dopoledním vysílání Classic Praha live rozhovor.

 • IMG_0190.JPG

  Sopranistka Zdislava (Lada) Bočková, jediná česká účastnice světové pěvecké soutěže Operalia, se mezi čtyřiceti soutěžícími probojovala až do jejího semifinále. Jde v dané konkurenci nejlepších mladých pěvců z dvaceti zemí z celého světa.

 • Screenshot 2019-08-21 at 14.15.14.png

  Zdroj: Praha TV

  Národní divadlo a spolek Domingo - Mozart - Prague se letos staly hostiteli 27. ročníku prestižní mezinárodní soutěže Operalia. Operní soutěž vyhledává nové generace mladých talentovaných operních zpěváků. 

 • wielpuetzova_carolin.jpg

  Rozhovor s porotkyní soutěže Operalia, Carolin Wielpütz na Rádiu Classic Praha.

 • 1.jpg

  Konečně! Šest let o tom snili. Kdo? Gabriela Boháčová a Radek Hrabě, kromě jiného zakladatelé spolku Domingo-Mozart-Prague, kde společníkem je i jeden z největších operních pěvců – Plácido Domingo.

 • D3k0J9svtkpgOHa9U_0b8atd7GzsOGi.jpeg

  Plácido Domingo chválil Prahu a její tradice

  Zdroj: Novinky.cz

  Na pondělním setkání v pražském Národním divadle promluvil při příležitosti pěvecké soutěže Operalia i její zakladatel Plácido Domingo. Stále činný španělský pěvec a dirigent ji založil před sedmadvaceti lety pro zpěváky od 18 do 32 let a v české metropoli se koná poprvé.

 • Snímek obrazovky 2019-07-23 v 12.03.52.p

  Jeho mezinárodní soutěž Operalia se v Česku koná vůbec poprvé, v minulosti v klání uspěli třeba Rollando Villazón, nebo José Cura.

 • domingo.jpg

  Zdroj: ČT ART

  V Praze dnes začíná světová soutěž Operalia, která vyhledává mladé talentované operní pěvce. Soutěž založil v roce 1993 Plácido Domingo, v Praze se uskuteční poprvé. Sledujte v Událostech v kultuře.

 • Snímek obrazovky 2019-07-23 v 11.47.49.p

  Je moje povinnost pomáhat pěvcům, aby se stávali hvězdami

  V Národním divadle poskytl Plácido Domingo České televizi exkluzivní rozhovor – o soutěži nebo o svých prvních konkurzech na roli v opeře. Rozhovor vedl Petr Kořínek.

 • 1563800045_P201907220539701.jpg

  Účastníci soutěže Operalia mohou oslovit zástupce operních domů

  Praha - Soutěž Operalia, která se koná do 26. července v Praze, může být šancí pro mladé talentované operní pěvce oslovit v porotě zástupce významných operních domů. Každoročně se stává, že účastníka Operalie doporučí jako záskok za nemocnou nebo zaneprázdněnou hvězdu.

 • 1149414-442667_edited.jpg

  Začíná světová pěvecká soutěž Operalia, poprvé se koná v Praze

  Prestižní klání operních talentů z celého světa bude šest dní hostit Národní divadlo. Čtyřicet vybraných soutěžících včetně české sopranistky Zdislavy Bočkové čekají tři kola, která jsou přístupná veřejnosti. Deset nejlepších se utká v pátečním finále.

 • domingo.jpg

  Začíná světová pěvecká soutěž Operalia, poprvé se koná v Praze

  Zdroj: Opera Plus

  V Praze dnes začíná světová soutěž Operalia, která vyhledává mladé talentované operní pěvce. Soutěž založil v roce 1993 Plácido Domingo, v Praze se uskuteční poprvé. Prestižní klání operních talentů z celého světa bude šest dní hostit Národní divadlo. 

 • 1Y3A2228.JPG

  Národní hostí Domingovu soutěž ve zpěvu, Česko má jedinou naději

  Zdroj: iDnes.cz

  Vzešly z ní takové hvězdy jako tenoristé Rolando Villazón, Joseph Calleja a José Cura, mezzosopranistka Joyce diDonato nebo sopranistka Sonya Yoncheva. Pěvecká soutěž Operalia, která byla založena roku 1993 a za níž stojí Plácido Domingo, se koná každoročně v různých městech, teď poprvé zavítá do Prahy.

 • 760017-top_foto1-iw6zv.jpg

  Operalia v Praze je uzavřením kruhu, řekl Alvaro Domingo

  Zdroj: novinky.cz

  V Praze v neděli začíná čtvrtfinálovým kolem pěvecká soutěž Operalia, za kterou stojí  Plácido Domingo. Vyvrcholí příští pátek finálovým koncertem v Národním divadle, který bude Domingo dirigovat. O soutěži mluvily Novinky.cz s náměstkem ředitele Alvarem Domingem.

 • MLHA.jpg

  V Praze se zrodí nové operní hvězdy

  Zdroj: novinky.cz

  Soutěž pro pěvce a pěvkyně od osmnácti do dvaatřiceti let Operalia se poprvé ve své historii odehraje v Praze. Od 21. do 26. července ji bude hostit jeviště historické budovy pražského Národního divadla.

 • Emily-dAngelo.jpg

  SVĚTOVÁ SOUTĚŽ OPERALIA SE BUDE POPRVÉ KONAT V PRAZE

  Zdroj: iLux.cz

  Fanoušci vážné hudby jsou v pozoru, v Praze se totiž bude konat mezinárodní operní soutěž Operalia, založená v roce 1993 Plácidem Domingem. Do Prahy tak zavítají známí, ale i neznámí operní pěvci z celého světa.

 • LOGO OPERALIA_upraveno.png

  Operalia Prague 2019

  Zdroj: Scena.cz

  OPERALIA, světová operní soutěž Plácida Dominga, poprvé v historii přichází do Prahy. V minulosti v soutěži uspěli například tenoristé José Cura a Roland Villazón či sopranistky Olga Peretyatko a Sonja Yoncheva.

 • Snímek obrazovky 2019-07-08 v 11.35.49.p

  Světová soutěž Operalia Plácida Dominga poprvé v Praze

  Operalia, mezinárodní operní soutěž založená v roce 1993 Plácidem Domingem, se poprvé v historii koná v České republice. Prestižní klání operních talentů z celého světa bude od 21. do 26. července hostit historická budova Národního divadla.

 • Snímek obrazovky 2019-07-08 v 10.59.54.p

  Toreador - Jeden z nejslavnějších operních pěvců Plácido Domingo 

  Zdroj: Forbes

  V nejnovějším vydání  Forbes Life vychází rozhovor s Plácidem Domingem. Mimo jiné i o Operalii, kterou přiváží letos poprvé do Prahy.

 • Narodni_divadlo_fotoMDivisek.jpg

  OPERALIA, světová operní soutěž Plácida Dominga, poprvé v Praze

  OPERALIA, mezinárodní operní soutěž založená v roce 1993 Plácidem Domingem, se letos v létě poprvé
  v historii uskuteční v České republice. Soutěž proběhne v historické budově Národního divadla.

 • E1E43AE1-9A6A-425B-8F89-303719504EF8_upr

  Rozhovor s Gabrielou Boháčovou a Radkem Hrabětem v rádiu Classic

  Rozhovor v rádiu Classic s Gabrielou Boháčovou, Radkem Hrabětem
  a sopranistkou Zdislavou Bočkovou o připravované soutěži Operalia.

 • cutedtif.jpg

  OPERALIA, světová operní soutěž, poprvé v historii přichází do Prahy

  Zdroj: Opera +

  Národní divadlo v Praze a spolek Domingo-Mozart-Prague se letos stanou hostiteli 27. ročníku prestižní mezinárodní operní soutěže OPERALIA. Soutěž se uskuteční od 21. do 26. července.

 • 57674193_2564568056904495_25073545253255

  Operalia poprvé v Praze

  Národní divadlo v Praze a spolek Domingo-Mozart-Prague se letos stanou hostiteli 27. ročníku prestižní mezinárodní operní soutěže Operalia. Finálový koncert soutěžících doprovodí orchestr Národního divadla a Maestro Plácido Domingo jako dirigent.

 • 2444058e-25b4-44b1-9204-cc6074323ed1_656

  Celosvětová soutěž mladých operních zpěváků Operalia

  Koncert a celosvětová soutěž mladých operních zpěváků OPERALIA
  pod patronací a taktovkou legendy Plácida Dominga se v roce 2019 uskuteční
  v Praze.

 • domingo.jpg

  Operalia bude v Praze v polovině léta

  Zdroj: Klasika Plus

  Národní divadlo upřesnilo termín konání Mezinárodní soutěže Operalia, která se příští rok poprvé v historii bude konat v Praze. Vybraných 40 finalistů z tisícovky přihlášených se utká mezi 21. a 26. červencem v historické budově Národního divadla.

 • Narodni_divadlo_fotoMDivisek.jpg

  Domingova soutěž Operalia v červenci 2019 v Praze

  Zdroj: Klasika Plus

  Světová pěvecká soutěž Operalia, mající za cíl vyhledávání nových operních talentů, bude v roce 2019 v Praze. Od roku 1993 ji, pokaždé na jiném místě, pořádá Plácido Domingo.

 • foto.jpg

  Česko hledá operní superstar. Praha přivítá Domingovu Operalii

  Na vrcholu příštího léta se v pražském Národním divadle uskuteční pěvecká soutěž Operalia, kterou pořádá někdejší špičkový tenorista Plácido Domingo.

© 2019 Domingo Mozart Prague, Praha. All Rights Reserved.